Senaste dagarna i bilder

Eftersom vår hage är isig så att ett hockeylag skulle kunna träna där utan problem så ligger vallträningen lite lågt just nu. Istället har vi roat oss med annat. Igår blev det en långpromenad
i Tinnerö! I mer än två timmar var vi ute 🙂

image

Jag hann bara med en bild på denna uppställning,  sen råkade det bli lite rörigt.

image

Här bad Johanna sina hundar att hoppa upp och Mon och Yeti var inte sena att haka på! Att Moa är en dam med åsikter tycktes inte bekymra dem 😀

Arvid har börjat äta lite mat! Det blir lätt lite kladdigt.. Men roligt är det!

image

image

Stark mamma på campushallen har börjat igen. De har haft ett långt juluppehåll och innan det var jag förkyld. Totalt sett blev det två månader utan träning och det känns kan jag lova! Nu får jag träningsvärk efter varje pass.

image

Det blir ännu lite tyngre med en bebis på magen ❤

Vi hann med mycket idag, först träna mamman, sen en promenad med Johanna i Rydskogen och sen trevligt häng hos en kompis vars bebis är närmast Arvid i både ålder och storlek bland de vi känner.
image
Finaste pojkarna och blivande kompisar?

Just nu tittar killarna mest på varann och kanske försöker få tag på den andre fot. Men nyfikenheten finns ju där 🙂

Publicerat på 20 januari 2015, i Foto. Bokmärk permalänken. Kommentarer inaktiverade för Senaste dagarna i bilder.

Kommentarer inaktiverade.

%d bloggare gillar detta: